Radiofrekwencja mikroigłowa: skóra na fali pielęgnacji

W dziedzinie odmładzania za pomocą medycyny estetycznej, poza biologią i chemią wykorzystywana jest również fizyka i właściwości fal elektromagnetycznych. Zabieg z ich zastosowaniem nazywamy radiofrekwencją mikroigłową. Co to takiego? 

Przy zabiegu z użyciem fal elektromagnetycznych (radiowych) lekarz podgrzewa skórę, pobudzając jednocześnie skórę do produkcji kolagenu, elastyny oraz endogennego kwasu hialuronowego (rodzaju, który każdy naturalnie posiada w organizmie). Częstotliwość fal waha się od 3 kHz do 3 THz. Lekarz wykonuje zabieg techniką licznych nakłuć, które są rozmieszczone frakcyjnie (w równych odstępach).

Liczne iniekcje skóra przyjmuje jako drobne zranienia, które mobilizują ją do regeneracji, a w praktyce przebudowują naskórek, wyrównują koloryt oraz zmniejszają rozszerzone pory. Nakłute miejsca są otoczone przez zdrową skórę, która, uwalniając mediatory stanu zapalnego, aktywnie bierze udział w tworzeniu nowych włókien kolagenowych. Na tym w skrócie polega teoria radiofrekwencji mikroigłowej. Jak zabieg ten wygląda w praktyce? Poznaj niezbędne szczegóły.

Radiofrekwencja mikroigłowa: o czym musisz wiedzieć?

Skóra poddana tej metodzie odmładzania zostaje nakłuta za pomocą głowicy z licznymi mikroigłami na głębokość od 0,5 do 3 mm. W tym czasie dochodzi również do podgrzania tkanek. Jest ono skutkiem przepływu przez skórę prądu o wysokiej częstotliwości z efektem wytworzenia zmiennego pola elektromagnetycznego oraz ruchu jonów w tkance. 

Nakłucia oraz podgrzanie silnie stymuluję skórę do syntezy nowych włókien kolagenowych i regeneracji tych, które już istnieją. 

Poznaj odpowiedzi na kilka najczęściej zadawanych przez pacjentki pytań, jakie słyszymy przy okazji konsultacji. 

Czy zabieg wymaga wcześniejszego przygotowania?

Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Wykonywany jest po miejscowym znieczuleniu.

Jak będzie wyglądać moja skóra po radiofrekwencji mikroigłowej?

Skóra świeżo po zabiegu może być zaczerwieniona, czasami obrzęknięta. Zwykle do godziny objawy te ustępują. W zależności od parametrów i specyfiki zabiegu, zaczerwienienie może się utrzymywać kilka dni. Po zabiegu należy unikać sauny i gorącej wody, stosować kremy nawilżające oraz z filtrem SPF 50

Ile czasu muszę przeznaczyć?

Sam zabieg trwa ok. 30 minut, po zabiegu dla zwiększenia komfortu pacjenta stosujemy chłodzenie. Dobrze zarezerwować sobie około 1,5 godziny wolnego czasu. 

Wiem już, że zabieg należy powtarzać, ale jak często?

Jest to uzależnione od indywidualnego stanu skóry lub problemu pacjentki. Zalecamy wykonanie serii od 2-5 zabiegów, w minimum 30-dniowych odstępach.

Jakie rezultaty daje zabieg?

To, jaki uzyskamy efekt, zależy od rodzaju urządzenia (ono warunkuje takie parametry, jak częstotliwość czy natężenie prądu) i od czasu oddziaływania fal na skórę.

Pacjent zauważy w lustrze poprawę napięcia, gęstości i elastyczności skóry oraz spłycenie zmarszczek.

Jednym z mechanizmów, jakimi radiofrekwencja mikroigłowa oddziałuje na skórę, jest technika kontrolowanej iniekcji, znana z zabiegu z Dermapenem czy z mezoterapii igłowej.

W przypadku radiofrekwencji nie wykorzystuje się żadnych dodatkowych preparatów leczniczych i substancji. Wystarczy siła fizyki i fal elektromagnetycznych. Jest to metoda medycyny estetycznej stosowana u osób wrażliwą i alergiczną skórą, która potrzebuje minimalizmu i umiaru we wszelkich zabiegach odmładzających oraz pielęgnacyjnych.

lek. med. Agnieszka Lemiec

Okiem lekarza

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu?

Radiofrekwencja mikroigłowa daje satysfakcjonujące efekty w przypadku blizn, rozstępów, trądziku, zmarszczek i skóry o obniżonym napięciu, zwiotczałej. Nie zalecamy jej w przypadku ciąży i podczas okres laktacji, chorób serca oraz chorób zakaźnych i przewlekłych czy też przy infekcjach bakteryjnych i wirusowych skóry

Umów się na wizytę

Myślisz o zabiegu medycyny estetycznej
lub kosmetycznym? Skonsultuj się z nami!

Zobacz zabiegi przy użyciu radiofrekwencji mikroigłowej

© Copyright - la estetica | Medycyna Estetyczna Płock | lek. med. Agnieszka Lemiec