Powiększanie ust Płock – gabinet medycyny estetycznej La Estetica

Powiększanie ust jest najczęściej wykonywanym zabiegiem medycyny estetycznej. Jest to procedura, która zmienia proporcje warg i poprawia symetrię twarzy. Przywraca też ustom objętość. Jak odbywa się zabieg i co musisz o nim wiedzieć?

Podobnie, jak unikatowa jest Twoja budowa twarzy i jej atuty, tak nie istnieje jeden kształt ust perfekcyjny dla wszystkich typów urody. Metamorfoza ust, wzorowana na ulubionej gwieździe, może przynieść mało zadowalające rezultaty, ponieważ każda twarz jest inna.

Piękno jest kwestią proporcji

Mówiąc o ustach idealnych, trzeba zacząć od doskonałych proporcji. Według złotej zasady tego kanonu stosunek (objętość) wargi górnej do wargi dolnej wynosi 1/3 do 2/3.

Innym istotnym elementem jest odległość od podstawy nosa do czerwieni wargi górnej, położenie kącików ust w stosunku do szpary ust oraz, w tzw. bocznym profilu, nieco większe wysunięcie górnej wargi w stosunku do dolnej. Ważne są przy tym nie tylko proporcje warg, ale także całokształt: szerokość twarzy i kształt nosa.

Kwas hialuronowy a powiększanie ust. Jakie daje możliwości?

Zabieg w la estetica wykonujemy wyłącznie z użyciem kwasu hialuronowego. Za pomocą tej substancji i igły można:

⦁ wykonać korektę kształtu,
⦁ wymodelować kontur,
⦁ zwiększyć objętość,
⦁ wypełnić drobne zmarszczki,
⦁ podnieść kąciki ust,
⦁ poprawić kolor i nawilżenie warg.

Trzeba nadmienić, że powiększanie ust kwasem nie zawsze jest dobrym pomysłem. Wąskie i długie usta stanowią prawdziwe wyzwanie przy modelowaniu z użyciem tej substancji. Przy takich wargach trudno osiągnąć efekt ładnego wypełnienia bez tzw. kaczego dzióbka (zaburzenia naturalnych proporcji).

lek. med. Agnieszka Lemiec

Okiem lekarza

Powiększanie ust – na czym polega w gabinecie la estetica Płock?

Jednym z sekretów udanego zabiegu jest ustalenie z lekarzem na etapie planowania, do jakiego celu chcemy dążyć i czego tak naprawdę oczekujemy.

Często pierwszym zdaniem, jakie pada w gabinecie przed zabiegiem jest: Pani doktor, nie chcę ust jak… (i tutaj znane z showbiznesu nazwiska). Dlatego zawsze wspólnie z pacjentką staramy się wykonać projekt, w ramach którego uzgodnimy nasze wspólne cele. Razem tworzymy rysunek tego, jak usta powinny wyglądać po zabiegu, biorąc pod uwagę ich naturalny kształt i wielkość, mimikę, kształt twarzy oraz wiek pacjentki. Z tymi cechami godzimy jej wyobrażenie o idealnych ustach.

Następnym krokiem jest wykonanie zdjęcia, znieczulenie pacjentki i podanie preparatu. Technika zabiegu zależy od tego, co chcemy osiągnąć, dlatego czasem są to iniekcje wzdłuż konturu, czasami linijne podanie hialuronowego kilka milimetrów od konturu, czy też punktowe wstrzyknięcia tuż nad nim.

W ostatnich latach dużo mówi się o zmianach w medycynie estetycznej, w tym o trendzie na powrót do naturalnego, nieprzesadzonego wyglądu. Dla nas, jako lekarzy, niezależnie od panujących tendencji, zawsze najważniejsze są proporcje, równowaga i zdrowie pacjenta. Tymi trzema zasadami kierujemy się w gabinecie la estetica.

Umów się na wizytę

Myślisz o zabiegu medycyny estetycznej
lub kosmetycznym? Skonsultuj się z nami!

© Copyright - la estetica | Medycyna Estetyczna Płock | lek. med. Agnieszka Lemiec