Oczywiście do zabiegu kwalifikuje lekarz. Na podstawie badania podmiotowego i przedmiotowego ocenia czy metoda będzie skuteczna i czy nie ma przeciwwskazań do jej zastosowania. Osocze bogatopłytkowe otrzymamy z pobranej krwi pacjenta. Najczęściej, by uzyskać 4-6 ml preparatu, trzeba pobrać do 20 ml krwi. Po pobraniu umieszczamy krew w wirówce i wirujemy. Istotne dla jakości uzyskanego preparatu są liczba obrotów na minutę i czas wirowania.
Tak uzyskany preparat podajemy za pomocą wstrzyknięć. Technika wstrzyknięć osocza bogatopłytkowego to metoda podobna do klasycznej mezoterapii. W zależności od potrzeb (np. przy zmarszczkach) stosowane są też inne sposoby, np. aplikujemy osocze linijnie, wzdłuż zmarszczki.
Najczęściej, dla optymalnego rezultatu, wykonujemy serię kilku zabiegów, choć poprawę widać już po pierwszym ostrzyknięciu. Osocze bogatopłytkowe często stosujemy w połączeniu np. z laserem frakcyjnym. Łączenie tych technik w dłuższym przedziale czasu przynosi zmianę w jakości skóry.