Laser frakcyjny Płock – zabieg w gabinecie la estetica

Laser frakcyjny jest uważany za jedną z najskuteczniejszych metod regeneracji skóry w medycynie estetycznej. Jeśli rozważasz laser frakcyjny, Płock i gabinet la estetica, dowiedz się wcześniej, na czym polega zabieg, jakie daje efekty i kto może skorzystać z dobrodziejstw lasera. W jakich sytuacjach nie wykonujemy tej procedury? O tym w artykule.

Terapia laserem frakcyjnym daje szeroki wachlarz rezultatów. Możesz ją rozważyć, jeśli zależy Ci na efekcie anti-age, choć nie tylko. Światło lasera odmładza skórę, likwiduje przebarwienia i blizny (zwłaszcza te potrądzikowe), usuwa rozstępy i zwęża rozszerzone pory. Jak wygląda zabieg? Oto niezbędne, podstawowe informacje.

Jak działa laser frakcyjny CO2?

Wysyłane przez laser frakcyjny CO2 promieniowanie (o fali długości 10 600 nm) jest pochłaniane przez zawartą w tkankach wodę. Dochodzi do podgrzania, a następnie odparowania tkanki.

W trakcie zabiegu dochodzi do mikrouszkodzeń skóry, ale w niewielkim stopniu i z oszczędzeniem otaczającej tkanki (podziurkowany naskórek otoczony jest skórą niezmienioną).

Metpda frakcyjna daje efekt jak przy tradycyjnych laserach ablacyjnych, ale skraca czas rekonwalescencji i zmniejsza ryzyko powikłań. Mikrouszkodzenia rozmieszczone są w równych odległościach, maja taką sama średnicę i sięgają wgłąb skóry na taką sama głębokość. Pobudzają one procesy naprawcze, a co za tym idzie, wzmagają produkcję kolagenu i elastyny. Działanie zabiegu jest potwierdzone naukowo: oprócz klinicznej skuteczności, w badaniu histologicznej tkanki uzyskanej z biopsji, stwierdzono odkładanie się nowego kolagenu w warstwie brodawkowatej skóry właściwej.

Godzina dla piękna: gra w ciepło i zimno

Zabieg przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym. Po odkażeniu skórę dokładnie, miejsce po miejscu, naświetlamy laserem. To pierwszy etap. W kolejnym chłodzimy ją, by zmniejszyć dyskomfort, który może pojawić się na skutek miejscowego przegrzania skóry.

Cała procedura trwa około godziny. Po zabiegu stosujemy krem wspomagający regenerację… i gotowe, jesteś już wolna.

Jak działa na skórę laser frakcyjny?

Bądź cierpliwa: poprawa nie nastąpi od razu. Skóra potrzebuje 4 tygodni na regenerację. Krótko po zabiegu na skórze pojawi się obrzęk i rumień, który w ciągu tygodnia powinien ustąpić. Skóra po takim zabiegu zyskuje większą elastyczność i staje się jaśniejsza, a zmarszczki i linie zmniejszone. Efekty naświetlania laserem frakcyjnym mogą utrzymywać się do 24 tygodni od zabiegu. 

lek. med. Agnieszka Lemiec

Okiem lekarza

Wskazania i przeciwwskazania

Laser frakcyjny przydaje się nie tylko do odmładzania skóry. Do innych wskazań do zabiegu należą:

⦁ blizny potrądzikowe,
⦁ zmarszczki,
⦁ objawy fotostarzenia i zniszczenia posłoneczne skóry,
⦁ skóra ze zmianami soczewicowatymi,
⦁ rozszerzone pory,
⦁ wiotkość i utrata napięcia skóry,
⦁ rozstępy.

Czy jest ktoś, kto nie powinien korzystać z zabiegu? Nie wykonujemy go w przypadku:

⦁ bielactwa i łuszczycy,
⦁ chorób onkologicznych,
⦁ zmian zapalnych w miejscu objętym zabiegiem.

Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, skorzystanie z lasera frakcyjnego będzie możliwe dopiero po narodzinach i zakończeniu karmienia.

Umów się na wizytę

Myślisz o zabiegu medycyny estetycznej
lub kosmetycznym? Skonsultuj się z nami!

© Copyright - la estetica | Medycyna Estetyczna Płock | lek. med. Agnieszka Lemiec