Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych 1

Jeżeli po przeprowadzeniu dokładnej diagnozy, doświadczony lekarz stwierdzi, że dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa, dana zmiana skórna powinna być usunięta i zbadana histopatologicznie, jedynym rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny. Przeprowadzając go w naszej klinice, nie musisz obawiać się bólu czy szpecącej blizny. Oddając się w ręce naszych specjalistów masz pewność, że zabieg przeprowadzony zostanie wedle najwyższych standardów.

Wskazania:

  • znamiona barwnikowe
  • brodawki
  • włókniaki
  • tłuszczaki
  • kaszaki
  • inne zmiany skórne zakwalifikowane do zabiegu przez lekarza

Jak wygląda zabieg?

Chirurgiczny zabieg usunięcia zmian skórnych przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu zmiana zostaje wycięta, a w miejscu, gdzie występowała, zakładane są szwy. Skórę szyje się warstwowo – po to, by nie pozostawić blizny bądź maksymalnie zredukować jej wielkość. Wycięty fragment zostaje poddany badaniu histopatologicznemu.

Po upływie określonego przez lekarza czasu (zazwyczaj 6-10 dni) ma miejsce wizyta kontrolna, podczas której zdejmowane są szwy.

Cennik

Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 KC.

Usunięcie znamienia skórnego
500 zł
Każde kolejne znamię
300 zł

Bezpłatne konsultacje lekarskie i porady eksperta

* przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej

Zalecenia pozabiegowe:

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk oraz rumień utrzymujący się do kilku godzin. Przez okres 4 tygodni po zdjęciu szwów zaleca się unikania ekspozycji na słońce oraz stosowanie kremów z filtrem ochronnym o SPF 50+. Do czasu zdjęcia szwów niewskazane są też kąpiele w basenie.

Przeciwskazania:

Działania niepożądane są zwykle niewielkie. W zależności od wrażliwości naszej skóry, może pojawić się niewielkie zaczerwienienie oraz obrzęk.