Świetna wiadomość dla wszystkich naczynkowców: dzięki zabiegom laserowym i skleroterapii z problemem uporasz się jeszcze tej jesieni.

Podstawowym narzędziem, którego używamy do walki z naczynkami w gabinecie la estetica, są terapie laserowe. Ich działanie polega na zamianie światła lasera w energię cieplną, która koaguluje (czyli zamyka) uszkodzone naczynko. Dzięki temu można precyzyjnie usunąć zarówno drobne, jak i duże zmiany naczyniowe i cieszyć się piękną i gładką skórą.

Zamknij to naczynko 1

JAK WYGLĄDA ZABIEG LASEROWY?

Zabieg laseroterapii trwa średnio ok. 20 minut (czas jest uzależniony od rozległości zmian naczyniowych). Przez kilka godzin po zabiegu możesz odczuwać delikatne szczypanie lub pieczenie. Zdarza się też obrzęk i rumień, ale ustępuje w ciągu paru godzin. Najważniejsze, że przez kilka dni po nie wolno poddawać się żadnym zabiegom złuszczającym, a przez trzy tygodnie należy unikać sauny i słońca. Zawsze zaleca się też stosowanie kremu do twarzy z wysokim filtrem, najlepiej SPF 50.

DLA KOGO LASER?

Laseroterapię polecamy wszystkim, którzy borykają się z problemami naczynkowymi i chcą pozbyć się dyskomfortu wynikającego nie tylko ze względów zdrowotnych, ale i estetycznych. Ponieważ też jesteśmy kobietami, rozumiemy że popękane naczynka mogą być powodem do kompleksów.

ZAMIAST LASERA

W przypadku poszerzonych naczynek, które znajdują się na nogach, częściej niż laser polecamy pacjentkom skleroterapię. Na czym polega? Za pomocą strzykawki lekarz wprowadza do naczynka preparat, który powoduje jego zamknięcie. Ta metoda w rękach pracującego w la estetica chirurga naczyniowego, wsparta diagnostyką USG Dopplera, pozwala osiągnąć niesamowity efekt.

PO ZABIEGU

Przez pierwszy miesiąc trzeba nosić specjalne rajstopy uciskowe. I tyle! Raczej nie musisz rezygnować ze swoich dotychczasowych zajęć, ale w okresie okołozabiegowym lepiej ograniczyć nadmierny wysiłek fizyczny i wystawienie ciała na promienie UV. Jednak krótsza niż zwykle spódnica będzie OK!

Laserowe zamykanie naczynek

Skleroterapia

Bezpłatne konsultacje lekarskie i porady eksperta

* przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej