Skleroterapia - leczenie żylaków 1

W efekcie przeprowadzonego zabiegu skleroterapii następuje trwałe wyłączenie zmienionego chorobowo naczynia krwionośnego. Znikają pajączki, żylaki, owrzodzenia. Skóra jest gładka, wygląda zdrowo i estetycznie. Ilość przeprowadzanych zabiegów jest indywidualna, najczęściej wynosi 3-5 sesji.

Proces zamykania naczyń zajmuje zwykle około 3-4 tygodni, następnie ma miejsce wchłanianie naczynia, co zależne jest od jego średnicy i może potrwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. W miarę rozwoju przewlekłej niewydolności żylnej, aby nie dopuścić do tworzenia się dużych obszarów brzydko wyglądających poszerzeń żylnych, zaleca się powtarzanie serii zabiegów co kilka lat. Następujące w kolejnych latach dostrzyknięcia są zdecydowanie krótsze i mniej kłopotliwe. Raz zamknięte żylaki na ogół nie otwierają się ponownie, jednak sklerotyzacja nie wpływa na indywidualną podatność na tworzenie się kolejnych.

Wskazania:

  • teleangiektazje, wenulektazje i poszerzone żyły siatkowate czyli tak zwane „pajączki”
  • żylaki kończyn dolnych
  • owrzodzenia podudzi

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadzany jest przez lekarza w warunkach ambulatoryjnych. Pacjent przyjmuje pozycję leżącą. Do chorobowo zmienionego naczynia krwionośnego wprowadzona zostaje cienka igła, za pomocą której aplikowany jest środek leczniczy – sklerosant. Odpowiednia technika wykonywania zabiegu pozwala na zamknięcie praktycznie każdego naczynia.

Czas trwania zabiegu wynosi od 15 do 30 minut.

Cennik

Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 KC.

Jedna noga
od 400 zł

Bezpłatne konsultacje lekarskie i porady eksperta

* przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej

Zalecenia pozabiegowe:

Bezpośrednio po zabiegu zaleca się chłodzenie przez około 1-2 godziny. Od razu po zabiegu należy założyć rajstopy, pończochy lub opatrunek uciskowy. Noszenie ich zaleca się na stałe w ciągu dnia, przynajmniej przez okres 1 miesiąca po przeprowadzonym zabiegu.

Przeciwskazania:

  • uczulenie na substancje zawarte w roztworach sklerotyzujących
  • ostra postać zakrzepicy żył głębokich kończyn dolnych
  • zatorowość płucna
  • infekcja, zakażenie tkanek w okolicy poddawanej zabiegowi
  • długotrwałe unieruchomienie pacjenta, uniemożliwiające rehabilitację ruchową

Działania niepożądane:

W miejscach naczyń mogą pojawić się zasinienia, które z upływem czasu przyjmują kolor zielonkawo-sinawy. Czasami wyczuwalny jest powrózek, który może być twardy i bolesny w dotyku. Wchłania się on od 1 do 6 miesięcy. Bolesność większych naczyń może utrzymywać się do 2 tygodni. Niewielki obrzęk kostki czy stopy jest normalny w czasie noszenia opatrunku uciskowego. Mija on po jego zdjęciu. Niewielka bolesność jest także przejściowa.