Peelingi lekarskie 1

Istotą peelingu lekarskiego jest kontrolowane złuszczenie określonej warstwy naskórka. Stymuluje to komórki skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych i prowadzi do odnowy naskórka, który zyskuje na uwodnieniu oraz elastyczności.

Każda kuracja opracowywana jest indywidualnie – pod kątem efektu, jaki pacjent chce osiągnąć, z uwzględnieniem specyficznych cech jego skóry.

NOWE PEELINGI

PQ Age to zupełnie nowa metoda chemicznej biorewitalizacji skóry. Innowacyjność zabiegu polega na głębokiej stymulacji i regeneracji bez naruszenia skóry właściwej. Zabieg jest przyjemny i bezbolesny. W trakcie zabiegu, ani po nim nie występuje zaczerwienienie, pieczenie ani łuszczenie się skóry. W czasie jednego zabiegu piling wmasowywany jest 4 razy, warstwowo. W zależności od stanu skóry i oczekiwanego efektu zabieg powtarza się co 10 dni około 4-5 razy. Peeling może być wykonywany całym rokiem, również latem (bez ryzyka fotouczuleń), a także w przypadku bardzo wrażliwej i suchej skóry.

Efekt:
Bezpośredni efekt to bardzo duże nawilżenie oraz napięcie skóry. Skóra staje się wygładzona, odmłodzona, zmarszczki wypełnione, drobne blizny spłycone, a przebarwienia rozjaśnione. Peeling posiada właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwutleniające oraz skutecznie walczy z plamami pigmentacyjnymi i ostudą.

Wskazania:

 • blizny różnego pochodzenia
 • trądzik
 • wiotka skóra
 • przebarwienia
 • rozstępy

Easy TCA to najbezpieczniejszy i najprostszy do wykonania peeling z użyciem kwasu trójchlorooctowego. Nakładany różnymi metodami, pozwala osiągnąć szerokie spektrum głębokości działania. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania i pozwala pacjentowi prowadzić normalne, aktywne życie.

Działanie Easy TCA polega na progresywnej odnowie komórek skóry. Roztwór Easy TCA dogłębnie modyfikuje przenikalność skóry i pozwala na szybką oraz głęboką penetrację naskórka i skóry właściwej. Dodatkowo krem w postaci Post Peel Mask, który nie jest neutralizatorem, ma właściwości silnie stymulujące, antyoksydacyjne i wspomagające gojenie, pomaga zapobiegać działaniom niepożądanym i poprawia skuteczność samego peelingu – zatrzymuje reakcję zapalną, dolegliwości bólowe i pieczenie skóry.

Easy TCA wywołuje progresywną stymulację komórek skóry i stymuluje fibroblasty do wytwarzania większej ilości kolagenu, elastyny, glikozaminoglikanów w skórze właściwej. Globalne działanie Easy TCA i Post Peel Mask obejmuje pełne i progresywne odnowienie skóry, zorientowane bardziej na stymulację niż destrukcję, co pozwala na normalne funkcjonowanie w trakcie leczenia.

Wskazania:

 • fotostarzenie
 • trądzik i blizny potrądzikowe
 • hiperpigmentacja
 • zmarszczki
 • skóra palacza
 • ostuda
 • keratoza
 • rozstępy

Easy TCA Pain Control to innowacyjny peeling na bazie kwasu TCA prowadzący do progresywnej odnowy komórek skóry. Zapewnia on doskonałe efekty terapeutyczne bez bólu, który zwykle towarzyszy zabiegom z użyciem kwasu trójchlotooctowego. Easy TCA Pain Control oparto o ulepszoną, opatentowaną formułę, która skutkuje jeszcze lepszymi efektami przy głębokich przebarwieniach i drobnych zmarszczkach – w tym przypadku jego skuteczność jest większa o średnio 20% od Easy Classic TCA.

Peeling Only Touch jest skoncentrowanym, zmydlonym i stabilizowanym roztworem ze środkiem wspierającym, który po sporządzeniu zawiera TCA w ponad 45-procentowym stężeniu, kwas cytrynowy i kwas askorbinowy. Wysokie stężenie TCA (kwasu trójchlorooctowego) „ścina” wszystkie proteiny skóry aż do poziomu warstwy siateczkowatej skóry właściwej. Odpowiednie leczenie powierzchni o średnicy mniejszej niż 1 cm pozwala na całkowitą regenerację skóry w tym obszarze.

Rekomendowane jest wykonanie zabiegu z użyciem Only Touch wraz z Easy TCA.

Wskazania:

 • plamy soczewicowate
 • keratoza

Maksymalna średnica pojedynczej zmiany skórnej do 1 cm.

POZOSTAŁE

Yellow Peel to peeling chemiczny o wysokiej skuteczności. Jednocześnie należy do najmniej inwazyjnych peelingów mających zastosowanie w dermatologii i medycynie estetycznej. Yellow Peel doprowadza do usunięcia naskórka na różnych poziomach. Intensywność jego działania dostosowana jest do rodzaju zmian na skórze.

Yellow Peel stosowany jest do redukcji przebarwień, do oczyszczenia i rozświetlenia skóry oraz jako zabieg ujędrniający skórę twarzy.

Wskazaniami do tego rodzaju zabiegu są:

 • wiotkość skóry i drobne zmarszczki;
 • przebarwienia na twarzy oraz dłoniach;
 • zmiany łojotokowe skóry;
 • blizny oraz zaburzenia pigmentacji po trądziku.

Poziom I
Kwas glikolowy i salicylowy mają działanie złuszczające.

Poziom II
Kwas retinowy i witamina C pobudzają produkcję kolagenu, elastyny oraz glikozamin. Pozostałe składniki takie jak: kwas fitowy, kojowy oraz azelainowy usuwają istniejące przebarwienia oraz zapobiegają powstawaniu nowych.

Efekt:
W wyniku zabieg peelingiem Yellow Peel skóra łuszczy się. Złuszczanie nie jest jednak bardzo intensywne, dzięki czemu w kolejnych dniach po zabiegu można iść do pracy. Największe złuszczanie następuje w trzecim dniu po zabiegu. Peeling może być stosowany co 30 dni aż do momentu uzyskania pożądanego efektu.

Cosmelan® jest jedną z najskuteczniejszych kuracji wybielających dostępnych obecnie na rynku. Preparat zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu. Nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym. Jest bezpieczny.

Mechanizm działania Cosmelan® jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę (kluczowy enzym w procesie formacji melaniny). Zestaw substancji obecnych w Cosmelan® działa przez blokowanie tego enzymu, lub nawet odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu.

Wskazania:
Plamy o podłożu hormonalnym (melasma). Może być wykonywany o każdej porze roku. Odpowiedni dla każdego fototypu skóry.

Efekt:
Jednorazowa kuracja Cosmelan® pozwala na uzyskanie efektów zbliżonych do efektów uzyskanych po kuracji Amelan (pierwszy preparat depigmentujący Laboratorium Mesoestetic). Jednocześnie Cosmelan® charakteryzuje się większym profilem bezpieczeństwa. Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry, rodzaju i głębokości przebarwień leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej skóry (fototyp IV i V) plamy znikają po 8 do 10 dniach. W kolejnych dniach pacjent kontynuuje terapię w domu preparatem Cosmelan 2. Osoby o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III – blondyni i szatyni o jasnych oczach – zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem.

Stopień zanikania plam:
W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Dobrze jest uświadomić pacjentowi, że choć przebarwienia praktycznie znikają, może on widzieć cień w miejscu gdzie poprzednio były zlokalizowane. Jest to odczucie subiektywne. Jeśli leczenie preparatem Cosmelan® zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa.

Dermamelan® to jedna z najskuteczniejszych kuracji wybielających dostępnych na rynku. Peeling stosować można dla każdego rodzaju skóry i przebarwień o różnej etiologii. Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku przebarwień o podłożu hormonalnym (melasma) skóry tłustej i mieszanej, ponieważ oprócz tego, że preparat pozwala pozbyć się plam barwnikowych, reguluje również wydzielanie łoju, zwęża pory i dodaje skórze blasku.

Dermamelan® zawiera w składzie szereg substancji hamujących tyrozynazę, kluczowy enzym w procesie formacji melaniny. Dermamelan® działa przez blokowanie tego enzymu, a także odwracanie przemian metabolicznych w łańcuchu melanogenezy. Zarówno maska jak i krem Dermamelan® zawierają ten sam skład jakościowy. Wyższa koncentracja substancji depigmentujących znajduje się w masce, co ma na celu stworzenie zwiększonego gradientu substancji depigmentujących w warstwie rogowej, przez co wzmocniona zostaje bierna dyfuzja substancji aktywnych. Pozwala to uzyskać skuteczne stężenie substancji depigmentujących wewnątrz melanosomów.

Zabieg może wykonać tylko lekarz.

Efekt:
Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W 99% przypadków, intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Pełen efekt jest widoczny po miesiącu. Jeśli leczenie preparatem Dermamelan® zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa.

Peeling kwasem pirogronowym jest w łatwy w użyciu, a do tego skuteczny. Zawarty w preparacie kwas pirogronowy jest alfa – ketonokwasem, który posiada właściwości sebostatyczne oraz przeciwbakteryjne. Peeling jest przyjazny dla skóry i powoduje jedynie niewielkie, krótkotrwałe zaczerwienienia.

Wskazania:

 • fotoodmładzanie
 • trądzik w fazie aktywnej
 • trądzik różowaty
 • blizny potrądzikowe
 • łojotokowe choroby skóry
 • melazma
 • chlorazma

Peeling Easy Phytic wykorzystuje w swoim działaniu mieszankę trzech kwasów alfa – dwóch hydroksylowych oraz kwasu fitowego. Zaletą tych substancji jest kontrolowany czas ich uwalniania, co z kolei pozwala na stopniowe działanie i różną szybkość penetracji w głąb skóry, aż do skóry właściwej.

Zabieg ten to idealny dla skóry antyoksydant oraz depigmentant, poprawiający również gęstość kolagenu w warstwie brodawkowej skóry.

Wskazania:

 • trądzik i jego pozostałości
 • skóra z oznakami fotostarzenia
 • przebarwienia powierzchniowe
 • uzyskanie efektu napiętej skóry
 • leczenie łączone z innymi procedurami