Osocze bogatopłytkowe - regeneracja skóry 1

Dzięki dużej zawartości czynników wzrostu i komórek macierzystych, osocze uruchamia proces stymulacji fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu, a także przyspiesza powstawanie nowych komórek naskórka, co w konsekwencji rewitalizuje i regeneruje skórę oraz powoduje wygładzenie zmarszczek. Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku.

Pierwszy efekt widoczny jest już po dwóch tygodniach. Sama przebudowa tkanek rozpoczyna się już po dwóch dobach od pierwszego zabiegu. W przypadku leczenia łysienia, z reguły już po 3 zabiegach włosy przestają wypadać, a nowe włosy są mocniejsze i gęstsze.

Zabieg z użyciem osocza wykorzystywany jest w tzw. terapiach łączonych wraz zabiegami nićmi PDO lub laserem frakcyjnym.

Wskazania:

  • rewitalizacja skóry twarzy, okolicy oczu, szyi, dekoltu, dłoni
  • korekcja zmarszczek i fałd
  • regeneracja skóry po zabiegach dermatologicznych i chirurgii plastycznej
  • nadmierne wypadanie włosów
  • włosy zniszczone i pozbawione blasku
  • wypełnianie blizn potrądzikowych

Jak wygląda zabieg?

W pierwszej fazie lekarz pobiera niewielką ilość (6-18 ml) krwi do probówki. Pobraną krew poddaje się wirowaniu w specjalnej wirówce. W ciągu dziesięciu minut następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. W taki sposób uzyskuje się osocze, które następnie staje się bazą do wykonania zabiegu.

Odpowiednią frakcję osocza oddziela się do strzykawki i łączy z czynnikiem aktywującym płytki krwi. Tak przygotowane osocze bogatopłytkowe podaje się w tę partię skóry, którą poddajemy leczeniu.

Cennik

Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 KC.

Skóra owłosiona głowy
900 zł
Twarz + szyja
1100 zł
Twarz + szyja + dekolt
1500 zł

Bezpłatne konsultacje lekarskie i porady eksperta

* przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej

Zalecenia pozabiegowe:

Po zabiegu stosujemy dotychczasową pielęgnację skóry. Należy unikać słońca oraz, jeśli zachodzi potrzeba, stosować odpowiednie filtry. Rekomenduje się codzienne nawilżanie skóry. W przypadku skłonności do powstawania krwiaków należy najlepiej zarezerwować sobie 2 – 3 dni na doprowadzenie skóry do formy.

Przeciwskazania:

  • choroby krwi
  • nowotwory
  • ciąża i karmienie piersią
  • przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna)

Działania niepożądane:

Zasinienia, krwiaki jako ryzyko w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryny).