Laserowe usuwanie zmian naczyniowych 1

W la estetice wykonujemy zabiegi usuwania zmian naczyniowych już od kilkunastu lat. Leczymy teleangiektazje, trądzik różowaty, rumień i naczyniaki. Wykorzystujemy do tego nowoczesne rozwiązania, które odznaczają się zwiększonym bezpieczeństwem oraz wysoką skutecznością. Są to laser KTP – 532 nm, laser Nd:YAG -1064 nm oraz Intense Pulse Light (IPL). IPL, w przeciwieństwie do laserów, które emitują światło koherentne o jednej długości, emituje światło niespójne o pewnym zakresie fal. Wybór jednego z tych rozwiązań wynika ze specyfiki zmiany naczyniowej. Decyzję w tym zakresie podejmuje lekarza.

Leczenie zmian naczyniowych laserem lub za pomocą systemu IPL uchodzi za metodę skuteczną. Niemniej ich stosowanie wymaga na ogół cyklu zabiegów dla osiągnięcia satysfakcjonującego efektu. Ilość zabiegów jest różna – od jednego (np. naczyniak gwiaździsty) do kilkunastu (np. naczyniaki płaskie). Okres, po jakim można powtórzyć zabieg, wynosi od jednego do dwóch miesięcy.

Wskazania:

 • teleangiektazje
 • naczyniaki gwiaździste
 • naczyniaki płaskie
 • rumieniec
 • trądzik różowaty

Jak wygląda zabieg?

Zarówno zabieg metodą laserową, jak i zabieg z wykorzystaniem systemu IPL poprzedza konsultacja lekarska. Na tej podstawie lekarz dokonuje kwalifikacji do leczenia.

Procedura zabiegu w przypadku metody laserowej wygląda następująco: lekarz przesuwa końcówkę światłowodu lasera wzdłuż naczynia poddawanego leczeniu. Światło lasera jest absorbowane przez hemoglobinę i zamieniane na energię cieplną, która niszczy naczynia, nie uszkadzając przy tym skóry.

Leczenie metodą IPL wymaga w pierwszej kolejności dobrania przez lekarza odpowiednich parametrów urządzenia. W kolejnym kroku lekarz przykłada głowicę urządzenia do skóry pacjenta i następuje krótkie naświetlenie obszaru.

Zabiegi naświetlania – czy to laserem, czy IPL – odczuwane są przez pacjenta jako ukłucia. W ramach postępowania pozabiegowego stosowane są okłady chłodzące.

Cennik

Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 KC.

Pojedyncze naczynko
100 zł
Policzki
400 zł
Cała twarz
400 zł
Naczynka na nogach
od 600 zł. Cena ustalona na konsultacji lekarskiej.

Bezpłatne konsultacje lekarskie i porady eksperta

* przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej

Zalecenia pozabiegowe:

Zalecenia pozabiegowe dla lasera i IPL są takie same. Przez okres 4 tygodni należy unikać ekspozycji na słońce, a także stosować kremy z filtrem ochronnym o SPF 50+.

Przeciwskazania:

 • Ciąża
 • Opalenizna (3 tygodnie)
 • Leki światłouczulające (retinoidy, tetracykliny)
 • Zioła (dziurawiec, nagietek – należy ich przestać używać na 2 – 3 tygodnie przed zabiegiem)
 • Bielactwo
 • Łuszczyca
 • Skłonność do powstawania bliznowców

Działania niepożądane:

Działania niepożądane, zarówno w przypadku metody laserowej, jak i metody IPL są na ogół niewielkie i krótkotrwałe. Z reguły tuż po zabiegu twarz jest zaczerwieniona – mija to po jednym dniu. Zdarza się, że występują u pacjentów obrzęki i pęcherzyki. Czasem pojawiają się strupki, które goją się w ciągu kilku dni.