Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda pozbywania się owłosienia. Należy jednak pamiętać, że efekt zależy w głównej mierze od kompetencji specjalisty wykonującego zabieg oraz od jakości urządzenia. W la estetice postawiliśmy na najlepszą dostępną technologię – laser diodowy VECTUS™. Tym, co wyróżnia go spośród innych laserów jest możliwość daleko idącego dopasowania parametrów lasera do typu karnacji i rodzaju włosów.

Co warto wiedzieć o zabiegu?

  • Najwyższą skuteczność depilacji laserem osiąga się w przypadku, gdy włosy są ciemne, a skóra jasna.
  • Laser nie pozwala na usuwanie włosów siwych.
  • Ilość zabiegów i odstęp pomiędzy nimi zależny jest od partii ciała, którą depilujemy (różne tempo wzrostu włosa), fototypu skóry, płci pacjenta, współistniejących zaburzeń hormonalnych. Średnio jest to 4-6 zabiegów wykonywanych co 1,5 – 3 miesiące. Zwykle po pierwszym zabiegu usunięte zostaje 20-30% włosów. Po całej serii skuteczność sięga 90%

Wskazania:

  • problemy z owłosieniem w przebiegu zaburzeń hormonalnych
  • powikłania po innych formach depilacji (wrastanie włosów, blizny, przebarwienia)
  • względy estetyczne

Przygotowanie do zabiegu:
Ważne jest, by skóra była wolna od zmian zapalnych i chorobowych. Równie istotne jest, by nie pokrywała jej świeża opalenizna – zaleca się unikania ekspozycji na słońce oraz wizyt w solarium co najmniej miesiąc przed wykonaniem zabiegu. Na około 4 tygodnie przed zabiegiem nie należy stosować żadnych metod usuwania włosów, które polegają na ich wyrywaniu np. woskowanie, metody z użyciem depilatora elektrycznego czy pęsety. Na 1-2 dni przed zabiegiem włosy powinny być ogolone.

Włosy między zabiegami golimy. Nie wolno natomiast usuwać ich pęsetą ani woskiem.

Jak wygląda zabieg?

Parametry lasera dobierane są indywidualnie dla danego pacjenta. W trakcie zabiegu głowica lasera równomiernie naświetla całą powierzchnię tej partii skóry, która poddawana jest terapii. By uchronić pacjenta przed nieprzyjemnymi odczuciami stosujemy znieczulenie miejscowe.

Skóra po zabiegu jest lekko zaczerwieniona, rzadko pojawia się delikatny obrzęk. 2-4 tygodnie później prawie wszystkie włosy wypadną, jednakże część z nich odrośnie. Wobec tego zabieg należy powtórzyć.

Ilość zabiegów – od trzech do sześciu w danej partii. Przerwa między zabiegami zależna jest od obszaru poddawanego terapii – od 6 tygodni do 6 miesięcy. W czasie jednego zabiegu usuwamy około 30% włosów. Depilacja laserowa to zabieg, który musi być poprzedzony konsultacją lekarską. Dobór parametrów lasera jest indywidualny dla każdego pacjenta. Zabieg odczuwany jest jako ukłucia. Przed jego wykonaniem możliwe jest zastosowanie znieczulenia.

Cennik

Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 KC.

Górna warga
100 zł
Policzki
150 zł
Cała twarz
300 zł
Ramiona
200 zł
Przedramiona
200 zł
Okolica brodawek
100 zł
Klatka piersiowa (Panie/Panowie)
200/350 zł
Plecy (Panie/Panowie)
250/400 zł
Pośladki
200 zł
Linia biała
100 zł
Brzuch (Panie/Panowie)
250/350 zł
Bikini całkowite
300 zł
Pachwiny
200 zł
Całe nogi
650 zł
Całe nogi + bikini całkowite
900 zł
Całe nogi + bikini całkowite + pachy
1000 zł

Bezpłatne konsultacje lekarskie i porady eksperta

* przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej

Zalecenia pozabiegowe:

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się niewielkie zaczerwienienie, które po 2-3 godzinach ustępuje. Przez okres 4 tygodni zaleca się unikania ekspozycji na słońce oraz stosowanie kremów z filtrem ochronnym o SPF 50+. Bezpośrednio po zabiegu należy zrezygnować z sauny i gorących kąpieli.

Działania niepożądane:

Działania niepożądane są zwykle niewielkie i mogą obejmować zaczerwienienie oraz obrzęk skóry.