depilacja laserowa płock

Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda pozbywania się owłosienia. Należy jednak pamiętać, że efekt zależy w głównej mierze od kompetencji specjalisty wykonującego zabieg oraz od jakości urządzenia. W naszym gabinecie, w Płocku postawiliśmy na najlepszą dostępną technologię – laser diodowy VECTUS™. Tym, co wyróżnia go spośród innych laserów jest możliwość daleko idącego dopasowania parametrów lasera do typu karnacji i rodzaju włosów.

Co warto wiedzieć o zabiegu?

  • Najwyższą skuteczność depilacji laserem osiąga się w przypadku, gdy włosy są ciemne, a skóra jasna.
  • Laser nie pozwala na usuwanie włosów siwych.
  • Ilość zabiegów i odstęp pomiędzy nimi zależny jest od partii ciała, którą depilujemy (różne tempo wzrostu włosa), fototypu skóry, płci pacjenta, współistniejących zaburzeń hormonalnych. Średnio jest to 4-6 zabiegów wykonywanych co 1,5 – 3 miesiące. Zwykle po pierwszym zabiegu usunięte zostaje 20-30% włosów. Po całej serii skuteczność sięga 90%

Wskazania:

  • problemy z owłosieniem w przebiegu zaburzeń hormonalnych
  • powikłania po innych formach depilacji (wrastanie włosów, blizny, przebarwienia)
  • względy estetyczne

Przygotowanie do zabiegu:

Ważne jest, by skóra była wolna od zmian zapalnych i chorobowych. Równie istotne jest, by nie pokrywała jej świeża opalenizna – zaleca się unikania ekspozycji na słońce oraz wizyt w solarium co najmniej miesiąc przed wykonaniem zabiegu. Na około 4 tygodnie przed zabiegiem nie należy stosować żadnych metod usuwania włosów, które polegają na ich wyrywaniu np. woskowanie, metody z użyciem depilatora elektrycznego czy pęsety. Na 1-2 dni przed zabiegiem włosy powinny być ogolone.

Włosy między zabiegami golimy. Nie wolno natomiast usuwać ich pęsetą ani woskiem.

Jak wygląda zabieg?

Parametry lasera dobierane są indywidualnie dla danego pacjenta. W trakcie zabiegu głowica lasera równomiernie naświetla całą powierzchnię tej partii skóry, która poddawana jest terapii. By uchronić pacjenta przed nieprzyjemnymi odczuciami stosujemy znieczulenie miejscowe.

Skóra po zabiegu jest lekko zaczerwieniona, rzadko pojawia się delikatny obrzęk. 2-4 tygodnie później prawie wszystkie włosy wypadną, jednakże część z nich odrośnie. Wobec tego zabieg należy powtórzyć.

Ilość zabiegów – od trzech do sześciu w danej partii. Przerwa między zabiegami zależna jest od obszaru poddawanego terapii – od 6 tygodni do 6 miesięcy. W czasie jednego zabiegu usuwamy około 30% włosów. Depilacja laserowa to zabieg, który musi być poprzedzony konsultacją lekarską. Dobór parametrów lasera jest indywidualny dla każdego pacjenta. Zabieg odczuwany jest jako ukłucia. Przed jego wykonaniem możliwe jest zastosowanie znieczulenia.

Cennik depilacji laserowej

Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem. Wizyty możesz rezerwować online lub poprzez kontakt z naszą recepcją pod numerem telefonu +48 24 263 99 99. *Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 KC.

Część ciała Cena 1 zabiegu
Górna warga 100 zł
Policzki 150 zł
Broda 150 zł
Szyja 150 zł
Cała twarz 300 zł
Pachy 150 zł
Ramiona 200 zł
Przedramiona 200 zł
Okolica brodawek 100 zł
Klatka piersiowa (Panie/Panowie) 200/350  zł
Plecy (Panie/Panowie) 250/400 zł
Pośladki 200 zł
Linia biała 100 zł
Brzuch (Panie/Panowie) 250/350 zł
Bikini całkowite 300 zł
Pachwiny 200 zł
Uda 450 zł
Łydki 300 zł
Całe nogi 650 zł
Całe nogi + bikini całkowite 900 zł
Całe nogi + bikini całkowite + pachy 1000 zł

Bezpłatne konsultacje lekarskie i porady eksperta

* przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej

Zalecenia pozabiegowe:

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się niewielkie zaczerwienienie, które po 2-3 godzinach ustępuje. Przez okres 4 tygodni zaleca się unikania ekspozycji na słońce oraz stosowanie kremów z filtrem ochronnym o SPF 50+. Bezpośrednio po zabiegu należy zrezygnować z sauny i gorących kąpieli.

Działania niepożądane:

Działania niepożądane są zwykle niewielkie i mogą obejmować zaczerwienienie oraz obrzęk skóry.

Najczęściej zadawane pytania

Czy depilacja laserowa boli?

Podczas zabiegu z użyciem lasera medycznego VECTUS™ nie odczujesz żadnych niedogodności. Urządzenie jest wyposażone w technologię Advanced Contact Cooling, która zapewnia chłodzenie przed, w trakcie i po emisji światła. Dodatkowo głowica lasera pokryta jest szafirowym szkłem, które również ma właściwości chłodzące. W rezultacie wyczuwalność ciepła, w trakcie zabiegu depilacji jest minimalna.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

W naszym gabinecie do zabiegu depilacji laserowej stosujemy medyczny laser diodowy VECTUS™. Jest to jedyny na świecie laser wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. System ten określa poziom melaniny i na podstawie odczytu automatycznie dobiera indywidualnie dla każdego pacjenta, optymalne parametry zabiegu. Umożliwia to zastosowanie wyższej energii, bez ryzyka poparzenia. Dodatkowo w laserze zastosowana jest technologia Photon Recycling, która polega na ponownym wykorzystaniu światła w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Połączeniu obu technologii gwarantuje wysoką skuteczność, potwierdzoną certyfikatem FDA.

Czy przed depilacją laserową trzeba się ogolić?

Do depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Zabieg wykonywany jest na czystą i ogoloną skórę, aby umożliwić urządzeniu prawidłową transmisję światła. Najważniejsze, o czym musisz pamiętać jest to, aby do golenia stosować zwykłą maszynkę. Nie należy wyrywać włosów woskiem lub pesetą. Ponadto pomiędzy zabiegami możesz usuwać włoski, których jeszcze nie zniszczył laser.

Czy depilacja laserowa usuwa włosy na zawsze?

Depilacja laserowa jest obecnie najlepszą metodą pozbycia się niechcianego owłosienia. Prawidłowo przeprowadzony zabieg, usuwa włosy na zawsze, ale nie robi tego już po pierwszym zabiegu. Do całkowitego usunięcia włosów należy wykonać serię zabiegów, średnio od 4 do 6. Dodatkowo u kobiet mogą wystąpić zmiany hormonalne, tj. menopauza czy ciąża, które wyzwalają częściowy odrost włosów. W takim wypadku, zabieg należy powtórzyć raz lub dwa, aby wszystko wróciło do normy.

Jak długo po depilacji laserowej nie można się opalać?

Zabieg depilacji laserowej może spowodować, przez kilka dni, że nasza skóra będzie podrażniona i zaczerwieniona. Dodatkowo możemy odczuwać rozgrzanie, a czasami nawet lekki pieczenie, w miejscu usunięcia włosów. Nasza skóra w tym czasie, będzie źle znosić promieniowanie słoneczne, które może spowodować przebarwienia i podrażnienia. Dlatego w tym wypadku, przez okres 4 tygodni zaleca się unikania ekspozycji na słońce oraz stosowanie kremów z filtrem ochronnym o SPF 50+. Zakaz ten, tyczy się również solarium.