Tkanka tłuszczowa namnaża się już w pierwszych miesiącach życia płodowego. Jest to rodzaj tkanki łącznej właściwej, zbudowanej głównie z dużych komórek tłuszczowych (adipocytów). Znajduje się ona głównie w warstwie podskórnej i otaczają niektóre narządy wewnętrzne. Komórki tłuszczowe są odpowiedzialne za uwalnianie tłuszczu jako materiału energetycznego dla procesów oddychania komórkowego, w miarę zapotrzebowania organizmu. Ponadto tkanka tłuszczowa pełni również rolę wartswy termoizolacyjnej dla organizmu oraz ochronnej dla niektórych narządów. Istnieje jednak wiele czynników, jak zła dieta, brak aktywności fizycznej, które powodują nadmierny wzrost ilości komórek tłuszczowych i niestety zmianę naszych kształtów. I choć mamy dużo wytrwałości i samodyscypliny, to niektórych wykształconych już komórek tłuszczowych nie możemy się sami pozbyć. Najlepszym w takiej sytuacji rozwiązaniem są zabiegi, które trwale niszczą nadmiar komórek tłuszczowych. Taką możliwość daje nam zabieg Cooltech.

Celem zabiegu jest wymodelowanie sylwetki, nadanie ciału właściwych proporcji przy wykorzystaniu zjawiska kriopolizy. Co dzieje się zatem z tą niechcianą tkanką tłuszczową? Podczas zabiegu Cooltech, komórki tłuszczowe poddawane są działaniu niskiej temperatury, powodującej najzwyczajniej ich rozpad. Dalej są one stopniowo usuwane naturalnymi drogami (układ limfatyczny). Korzyścią tego całego procesu jest ogólna redukcja tkanki tłuszczowej w obszarze poddanym zabiegowi. Sam przebieg zabiegu jest równie bardzo ciekawy. Do wybranego obszaru zabiegowego przykładana jest specjalna membrana antyodmrożeniowa, smarowana dodatkowo specjalnym żelem, przewodzącym zimno. Następnie używa się głowicy chłodzącej, zasysającej przez podciśnienie skórę i tkanki podskórne. W ten sposób chłód jest aplikowany prosto do tkanki tłuszczowej. Uszkodzone niską temperaurą komórki tłuszczowe są stopniowo usuwane z organizmu. W miejscu obszaru zabiegowego występuje przejściowy stan zapalny, a sam proces usuwania tkanki tłuszczowej trwa od 6 do 12 tygodni. Istnieje możliwość zaczerwienienia w miejscu, w którym głowica dotykała skóry oraz pojawienie się siniaków.

Zabiegi odchudzające brzuch w gabinecie medycyny estetycznej 1

Głównymi substancjami, z których jest zbudowana skóra to kolagen i elastyna. To ich obecność odpowiada za elastyczność, napięcie i jędrność skóry. Kiedy ktoś jest mocno otyły, bądź kiedy kobieta jest w ciąży, włókna kolagenowe naciągają się odpowienio do aktulanych kształtów sylwetki. Niestety, proces ten nie działa tak samo w odwrotnym kierunku, a już zwłaszcza kiedy dana osoba nie jest już młoda. I choć tkanek ubywa, to skóra pozostaje nadal w swoim poprzednim „rozmiarze”. Aby zrozumieć dobrze ten mechanizm, wystarczy wyobrazić sobie nadmuchiwanie balonu. Po spuszczeniu powietrza, nasz balonik nie będzie wyglądał tak, jak przed napompowaniem.

Przywrócenie napiętej i sprężystej skóry brzucha można osiągnąć dzięki zabiegom:

  • Crystalys – jest to preparat z grupy filerów, którego głównym składnikiem jest związek wapnia (hydroksyapatyt wapnia – składnik kości i zębów). Po podaniu preparatu jego cząsteczki tworzą pewnego rodzaju rusztowanie stymulujące wzrost własnych włókien kolagenowych. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, a preparat podawany jest za pomocą igły lub kaniuli. Zabieg zakończony jest masażem. Po zabiegu skóra jest nieco zaczerwieniona i widoczne są ślady wkłuć. Cechą wyróżniającą Crystalys jest termostabilność, co oznacza, że temperatura nie ma wpływu na długość utrzymywania się efektu, który ostatecznie pojawia się po 2-3 miesiącach.
  • Linerase czyli odmładzająca moc kolagenu w celu regeneracji, i odbudowy skóry, a także przywrócenia jej sprężystości i gęstości. Zwiększa on liczbę fibroblastów, odpowiedzialnych za produkcję własnego kolagenu. Zabieg jest wykonywany również w znieczuleniu miejscowym, gdzie preparat jest podawany za pomocą igły. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i nieco tkliwa. Pierwsze efekty są widoczne już po 7 – 14 dniach.
  • Laser frakcyjny – jako nowoczesna odnowa skóry, mająca wpływ na poprawę jakości skóry, poprzez wytworzenie nowego kolagenu. Wiązka światła laserowego jest rozszczepiona przez urządzenie na wiele impulsów. W wyniku naświetlania taką wiązką na każdym centymetrze kwadratowym skóry poddanej terapii powstaje kilkaset symetrycznie rozłożonych, mikroskopijnych uszkodzeń sięgających do skóry właściwej. Te punkty uszkodzeń otoczone są zdrową tkanką, co wpływa na przyspieszenie gojenia i wzrost nowych komórek. Jednorazowo naświetlane jest do 30 procent wybranej powierzchni. W efekcie skóra wytwarza nowy kolagen, stając się bardziej jędrna i wygładzona.

Bezpłatne konsultacje lekarskie i porady eksperta

* przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej