Parę stopni na plusie, śpiew ptaków, w powietrzu już czuć wiosnę. To dobry czas na porządki i metamorfozy. Miesiące odsłaniania i nóg zbliżają się wielkimi krokami. Niestety, wiosenne światło bezlitośnie obnaża przykre skutki zimy. Jaki powinien być pierwszy krok w kierunku szczupłej, jędrnej, zadbanej sylwetki, którą można bez obaw zaprezentować w krótkich spodenkach? Od czego zacząć przygotowania do sezonu plażowego? Właściwie dobrane zabiegi medycyny estetycznej wykonane na wiosnę pozwolą rozwinąć skrzydła w nadchodzących miesiącach i bezkarnie cieszyć się słońcem w pełni lata.

HIFU — regenerujące ultradźwięki

Regeneracja — tego potrzeba skórze po zimowych miesiącach. Ultradźwiękowa fala HIFU przenika w głąb skóry. Tam powoduje przegrzanie tkanki, co wymusza jej regenerację i skracanie się włókien kolagenu. Dzięki temu skóra wygląda jędrniej, gładziej, po prostu lepiej. Spod oczu znikają zimowe podkówki, zmarszczki stają się płytsze i niewidoczne, owal twarzy nabiera subtelności i sprężystości. Zabieg można stosować również na całe ciało. Ponieważ jego działanie rozwija się w czasie, na właściwy efekt będziemy musiały poczekać do lata. Jednak już w kilka dni po ekspozycji na fale poczujemy się naprawdę odświeżone. Ultradźwięki HIFU można również łączyć z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Zabieg trwa 30 min do 2 godzin. Warto go wykonać, zanim nadejdą upalne dni, gdyż przez okres 4 tygodni zaleca się unikanie słońca i stosowanie wysokich filtrów przeciwsłonecznych SPF 50+.

Pelleve — odmładzanie skóry

„Wiosna — znów nam ubyło lat” śpiewali Skaldowie, a może i my sobie to zanucimy po zabiegu Pelleve… Ta nieinwazyjna metoda odmłodzenia skóry dobrze się sprawdza nawet w przypadku zaawansowanych zmian — głębszych zmarszczek, kurzych łapek, opadających policzków, a nawet lwiej bruzdy na czole. Dzięki Pelleve twarz nabierze nowego wyrazu, wyparuje z niej smutek i zmęczenie. Ciało po zabiegu będzie bardziej napięte i sprężyste. A wszystko to dzięki falom radiowym wysokiej częstotliwości, które podwyższają temperaturę w skórze właściwej nawet do 67 stopni Celsjusza, przez co synteza kolagenu wzrasta dziesięciokrotnie. Zwiotczałe włókna kolagenowe kurczą się, a skóra na nowo napręża się i staje się bardziej elastyczna. Zabieg jest bezpieczny, bezbolesny i nieinwazyjny, a jego skuteczność w pełni docenimy po dwóch miesiącach. Aby uzyskać efekt skóry młodszej i wypoczętej warto powtórzyć całą procedurę po 4-6 tygodniach.

Zabiegi polecane na wiosnę 1

Falą uderzeniową w cellulit

Witamy wiosnę, żegnamy cellulit. A robimy to dzięki fali uderzeniowej, która poprawia odżywienie tkanki, mikrokrążenie, doprowadza do regeneracji włókien kolagenowych i wyraźnej redukcji „pomarańczowej skórki”. Emitowane przez specjalną głowicę fale akustyczne swobodnie rozprzestrzeniają się w ciele, stymulując proces leczenia poszczególnych warstw skóry. Działają nawet na zaawansowany cellulit i miejscowo zmniejszają nadmiar tkanki tłuszczowej. Fala uderzeniowa poprawia odżywienie tkanki, mikrokrążenie, doprowadza do regeneracji włókien kolagenowych. Komórki tłuszczowe są likwidowane, a ich metabolity odprowadzane do węzłów chłonnych. Zabieg odpręża, zmniejsza napięcia mięśniowe, poprawia wygląd skóry. Jest nieinwazyjny i bezbolesny. Już po pierwszej sesji skóra staje się napięta, gładka i jędrna. Jednak dopiero zabiegi powtarzane co 2-3 dni przez kilka tygodni dają efekt wyraźnego zmniejszenia obwodu ciała.

Linerase — bioregeneracja i stymulacja skóry

Kto by nie chciał w majówkę cofnąć się w czasie albo choć poczuć, że czas nie goni nas… Taką magiczną różdżką do cofania czasu jest nowy preparat do stymulacji skóry Linerase. To naturalny leczniczy kolagen, który przyspiesza regenerację skóry, zwiększa jej elastyczność, sprężystość i gęstość, spłyca zmarszczki, leczy rozstępy i blizny. Co więcej, stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych, poprawiając ogólną kondycję skóry. Leczniczy preparat hamuje procesy starzenia i przywraca skórze dawny blask. To zabieg dla każdego — zalecany już od 25 roku życia dla powstrzymania procesów starzenia się, a także później dla dogłębnej regeneracji. Typowa kuracja to 2 do 4 zabiegów wykonywanych co 2-3 tygodnie. Serię warto powtarzać co 6-12 miesięcy, a zabieg podtrzymujący można wykonać już po 3 miesiącach.

Crystalis — modelowanie twarzy

Mówimy zdecydowane „nie” cierpieniu na wiosnę. Nawet temu, które ma charakter wyłącznie optyczny i wynika z naturalnego pogłębiania się zmarszczek mimicznych. Dla ich wygładzenia proponujemy Crystalys, nowoczesny preparat dla osób, które pragną poprawić owal twarzy. Ten medyczny produkt, zawierający hydroksyapatyt wapnia, pobudza skórę do produkcji naturalnego kolagenu, wypełnia i harmonijnie wiąże się z tkanką. Poprawia kontury twarzy, redukuje bruzdy i zmarszczki, usuwa wiotkość skóry, optycznie modeluje kości policzkowe i nos. Przywraca twarzy harmonijne proporcje i wydobywa z niej naturalne piękno. Podawany w małych dawkach ujędrnia skórę. Jest bezpieczny w stosowaniu, a efekt wypełnienia utrzymuje się nawet do dwóch lat. Preparat jest podawany podskórnie, jego działanie jest natychmiastowe. Do zabiegu kwalifikuje lekarz.

Bezpłatne konsultacje lekarskie i porady eksperta

* przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej