Jesień to czas na porządki w szafach, w ogrodzie, a także – w ciele. To dobry moment, żeby oddać się w profesjonalne ręce i rozpocząć zabiegi, na których efekty trzeba będzie trochę poczekać. Zwłaszcza te laserowe, które mają na bakier ze słońcem. Świadomość, że robimy coś dla siebie, poprawi nam samopoczucie i pomoże znieść wietrzną jesienną aurę. A myśl o tym, by być znów piękną na wiosnę, doda energii w mokre i zimne dni.

Laser frakcyjny

To zabieg laserowy, który potrafi dać „efekt wow”. Jest to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod regeneracji skóry, stosowanych w medycynie estetycznej. Terapia laserem odmładza skórę, likwiduje przebarwienia i blizny (zwłaszcza te potrądzikowe), usuwa rozstępy, zwęża rozszerzone pory. Na cudowne efekty trzeba będzie jednak poczekać, gdyż bezpośrednio po zabiegu skóra może być czerwona, nieco obrzęknięta i łuszcząca się. Łatwiej to znieść, gdy jesteśmy otuleni w szaliki i czapki, a zaczerwienienie można zrzucić na karb wiatru. Jesienne temperatury sprzyjają też szybszej regeneracji skóry.

Zabiegi medycyny estetycznej jesienią 1

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Technicznie polega on na punktowym uszkodzeniu skóry i zmuszeniu jej do produkcji nowego kolagenu. Dzięki temu poprawia się jędrność, elastyczność i gęstość skóry. Ulgę po zabiegu przynoszą okłady chłodzące. Wczesny efekt w postaci rozjaśnienia i odświeżenia skóry jest już widoczny kilka dni później – gdy zniknie obrzęk i łuszczenie się naskórka. Odległy efekt w postaci spłycenia blizn, poprawy jędrności skóry pojawia się po kilku miesiącach dzięki produkcji nowego kolagenu.

Laserowe usuwanie zmian skórnych

Jeżeli niepokoją cię brodawki lub znamiona, warto pozbyć się ich właśnie wczesną jesienią, gdyż wtedy unikniemy nadmiernego naświetlenia świeżych blizn, a niskie temperatury przyspieszą procesy gojenia się. Magiczne efekty daje zastosowanie lasera CO2, co jest możliwe jednak tylko w przypadku zmian skórnych, które nie zawierają barwnika i nie są podejrzane onkologicznie. Laser emituje falę świetlną, która „odparowuje” brodawkę, nie niszcząc okolicznych tkanek. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a ciągłość skóry nie zostaje przerwana. Cała procedura jest prawie bezbolesna, a zmiany znikają zwykle bez śladu.

Zabiegi medycyny estetycznej jesienią 2
Zabiegi medycyny estetycznej jesienią 3

Zabieg laserowy musi zawsze poprzedzać konsultacja lekarska, gdyż tylko lekarz może zdecydować, jaki charakter ma „to coś” na naszej skórze. W przypadku znamion budzących jakiekolwiek wątpliwości, lepiej dla nas, żeby usunął je chirurg, a usunięty fragment skóry został wysyłany do badania histopatologicznego, co również gwarantujemy.

Laserowe usuwanie zmian naczyniowych

W spadku po wakacjach mogą nam zostać zmiany naczyniowe. Nadmierna ekspozycja na światło słoneczne może sprzyjać ich powstawaniu, choć medycyna do końca nie zna przyczyn ich pojawiania się. Najlepszym rozwiązaniem problemu naczyniowego są przynoszące dobre rezultaty terapie laserami KTP – 532 nm, Nd:YAG -1064 nm oraz Intense Pulse Light (IPL). Wyboru jednego z tych rozwiązań musi dokonać lekarz, uwzględniając specyfikę zmiany naczyniowej. W la estetica leczymy całe spektrum zmian: teleangiektazje, naczyniaki gwiaździste, naczyniaki płaskie, rumieniec, trądzik różowaty.

Zabiegi medycyny estetycznej jesienią 4
Zabiegi medycyny estetycznej jesienią 5

Zabiegi naświetlania – czy to laserem, czy IPL – zazwyczaj odczuwane są przez pacjenta jako ukłucia. Podrażnienie skóry łagodzimy okładami chłodzącymi. Po naświetlaniu naturalne jest zaczerwienienie skóry. Nie spodziewajmy się cudów od razu – zazwyczaj potrzebne są 2-4 zabiegi, żeby uzyskać pożądany efekt, a każdy z zabiegów na początku przyniesie jeszcze większy rumieniec. Dopiero po pewnym czasie od zakończenia serii będziemy mogli cieszyć się wyleczoną skórą. Końcowy efekt zależy od rodzaju zmiany, sprzętu i umiejętności lekarza.

Laserowa depilacja

Marzysz o tym, że skończyć z godzinami spędzanymi w łazience na zmaganiu się z depilatorem? Masz dość chemicznych depilacji, podrażniających skórę? Nie masz czasu zawracać sobie głowy wyrywaniem pojedynczych włosków? Zacięłaś się parę razy podczas golenia? Każdy z tych powodów jest dobry, by pomyśleć o laserowej depilacji nóg, górnej wargi czy okolic bikini. Komfort, higiena, luz. Oszczędność czasu i pieniędzy. Nigdy więcej – wrastających włosków, podrażnień, uczuleń i niekomfortowych otarć. Co ważne – sam zabieg jest mniej bolesny niż tradycyjne metody, bezpieczny i przynosi trwałe efekty.

Depilację laserową warto rozpocząć pod koniec września, kiedy zblednie nasza wakacyjna opalenizna. Już miesiąc przed zabiegiem powinniśmy unikać słońca, podobnie jak wizyt w solarium. W tym czasie nie usuwamy też włosów technikami polegającymi na ich wyrywaniu (woskowanie, depilator elektryczny, pęseta), jedynie na 1-2 dni przed zabiegiem golimy skórę. O ilości zabiegów, odstępie między nimi oraz parametrach lasera powinien zdecydować lekarz.

depilacja laserowa płock

W la estetica używamy wysokiej jakości laseru diodowego Venus, który umożliwia dopasowanie parametrów wiązki światła do typu karnacji i rodzaju włosów. Zwykle po pierwszym zabiegu usunięte zostaje 20-30% włosów. Po całej serii (4-6 zabiegów, co kilka miesięcy) – nawet 90 procent! Pacjenci zazwyczaj opisują depilację jako lekkie ukłucia, jednak w przypadku osób wrażliwych na ból możliwe jest również zastosowanie przed zabiegiem znieczulenia.

Pamiętajmy, że po zakończeniu depilacji mogą pojawić się na skórze zaczerwienienia i delikatny obrzęk, więc dopiero po pewnym czasie będziemy mogły naprawdę cieszyć się jej efektami. I choć ciągu miesiąca prawie wszystkie włosy wypadną, część z nich wkrótce odrośnie. Dlatego niezbędna jest cała seria zabiegów.

Jesienią, jesienią,

sady się czerwienią. I nasza skóra po zabiegach też. Ale też regeneruje się najlepiej, gdy temperatura na zewnątrz nie przekracza 22 stopni, a promieniowanie UVA i UVA nie jest już tak intensywne. Dlatego pamiętajmy, że jesień to najlepszy czas na laser.

Bezpłatne konsultacje lekarskie i porady eksperta

* przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej