Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu! Każda z nas chciałaby błyszczeć i olśniewać swoją urodą w tej szczególnej chwili. Najlepiej byłoby zgłosić się na konsultację co najmniej pół roku wcześniej – pozwoli to na dobranie zindywidualizowanego planu zabiegowego. Lekarz wybierze metody zabiegowe odpowiednie dla wieku, rodzaju cery oraz defektów estetycznych. Jednak nawet teraz, niedługo przed wielkim wydarzeniem, również możemy poprawić swój wygląd. Poniżej proponujemy kilka najbardziej popularnych zabiegów, jakim mogą się poddać przyszłe Panny Młode w naszym gabinecie. To metody, które dają dobre efekty, wiążą się z niskim ryzykiem powikłań oraz nie wymagają długiej rekonwalescencji.

Po pierwsze peelingi medyczne, które odświeżą oraz poprawią ogólną kondycję cery, wygładzą skórą, delikatnie rozjaśnią istniejące przebarwienia, a także niwelują widoczne zaczerwienienia. Działają również oczyszczająco i przeciwzapalnie, dzięki czemu znacznie zmniejszamy ryzyko pojawienia się nowych zmian trądzikowych. Pamiętajmy, że najlepsze efekty osiągniemy po wykonaniu serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasu.

Często Panny Młode decydują się na zabieg z użyciem toksyny botulinowej. Osoby, które planują stanąć przed ołtarzem to zazwyczaj ludzie młodzi, którzy „odmłodzenia“ nie potrzebują. Wydawałoby się, że „botoks“ nie jest dla nich, a jednak ten zabieg pozwala nam osiągnąć bardziej zrelaksowany wygląd twarzy i wygładzoną skórę dzięki rozluźnieniu mięśni w wyniku iniekcji z toksyny botulinowej. Na ostateczne rezultaty musimy poczekać około 2 tygodni, a efekty utrzymują się zazwyczaj do 3 – 6 miesięcy.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej wybrać przed ślubem? 1

W kilka chwil za pomocą kwasu hialuronowego możemy wymodelować kształt ust, wypełnić drobne zmarszczki, a także skorygować owal twarzy i poprawić jednocześnie nawilżenie skóry. Efekty widoczne są już po jednym zabiegu i utrzymują się pół roku albo dłużej. Zaraz po zabiegu może utrzymywać się obrzęk i zaczerwienie, a także mogą pojawić się drobne siniaki. Dlatego nie zostawiajmy tego zabiegu na ostatnią chwilę!

Bezkonkurencyjną metodą bezinwazyjnego ujędrnienia i ulepszenia jakości skóry jest zabieg Pelleve, który wykorzystuje energię fal radiowych do stymulacji produkcji nowych włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra staje się wyraźnie gładsza i bardziej napięta, a drobne zmarszczki znikają. Pierwsze rezultaty można zaobserwować już po jednym zabiegu, ale pełny efekt ujawnia się stopniowo przez kilka miesięcy.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej wybrać przed ślubem? 2

Często, pod wpływem zbliżającego się ślubu, do gabinetu medycyny estetycznej zgłaszają się osoby, które chcą pozbyć się problemu, z którym borykają się od wielu lat. O ile łatwo możemy się pozbyć zmian skórnych o charakterze np. włókniaków miękkich i zapomnieć o ich istnieniu już kilka dni po wykonanym zabiegu laserem CO2, o tyle dużo trudniej usunąc istniejące blizn, przebarwienia czy trądzik. W tym wypadku musimy liczyć się ze znacznie dłuższym czasem leczenia i bardziej skomplikowanym planem terapii.

Nie zapominajmy, że ślub jest równie wielkim wydarzeniem dla Mam Panien Młodych, dla których także znajdziemy wiele zabiegów w naszej ofercie!

PS – z ankiety robionej wśród narzeczonych – jak powinny wyglądać przygotowanie dla Niego? wszystkie odpowiedzi krążyły wokół …… crossfitu, siłowni itp 🙂

Bezpłatne konsultacje lekarskie i porady eksperta

* przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej