Koniec roku to czas podsumowań. Co się udało, co nowego się pojawiło, z czego jesteśmy dumni – o tym chcielibyśmy wam dziś przypomnieć. W 2018 roku w gabinecie La Estetica wprowadziliśmy sporo intrygujących rozwiązań. To, co szczególnie polecamy waszej uwadze, to:

1. WIDEODERMOSKOPIA i TRICHOLAB – diagnostyka znamion i wypadania włosów

To nowoczesne metody diagnostyczne dla osób dbających o swój wygląd i zdrowie. Wideodermoskopia umożliwia ocenę bezpieczeństwa i wieloletni monitoring zmian skórnych. Z kolei tricholab to wideodermoskopowa identyfikacja typu wypadania włosów, umożliwiająca szybką diagnozę i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Jakie nowości pojawiły się w la estetica w 2018? 1

2. Nici APTOS – zabieg liftingujący podbródek

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej techniki ( nie ma jednego algorytmu postępowania) i rodzaju nici możemy poprawić zarys dolnego brzegu żuchwy , unieść tkanki w okolicy podbródka, a w efekcie uzyskać proporcje charakterystyczne dla młodszej twarzy. Nie jest to zabieg krótki, wymaga od pacjenta okresu rekonwalescencji.

3. Nanofat-Seffiller: autologiczny przeszczep tkanki tłuszczowej

Zabieg z zastosowaniem własnej tkanki tłuszczowej, który inicjuje proces przebudowy i rewitalizacji skóry pacjenta. Tłuszcz jest pobierany za pomocą nowoczesnej kaniuli Seffiller, chroniącej komórki tłuszczowe i macierzyste przed uszkodzeniem. Materiał po odwirowaniu ponownie wstrzykuje się pod skórę w wybrane miejsca, co daje naturalny efekt wypełnienia, wygładzenia i odnowy tych obszarów.

4. Sunekos – mezoterapia okolicy oka

Okolice oka i powieki to bardzo delikatny obszar, wymagający szczególnego podejścia, dlatego do jego regeneracji wybraliśmy nowatorski preparat Sunekos do mezoterapii igłowej wrażliwych obszarów skóry. Dzięki unikalnemu połączeniu kwasu hialuronowego oraz aminokwasów stymuluje fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry: kolagenu i elastyny. Pierwszy subtelny efekt widoczny jest natychmiast po zabiegu, natomiast po dwóch tygodniach możemy się cieszyć wygładzeniem zmarszczek, ujędrnieniem i rozświetleniem skóry.

Jakie nowości pojawiły się w la estetica w 2018? 2

5. Peeling fenolowy

W gabinecie La Estetica od kilku lat stosujemy Cosmo Peel jako samodzielny peeling lub w połączeniu z dermapenem. Niedawno poszerzyliśmy ofertę o Cosom Peel Forte, w którego składzie oprócz TCA znajduje się 10% fenol. Peeling ten zalecany jest w szczególności do leczenia przebarwień i redukcji zmarszczek. Przez kilka dni bezpośrednio po peelingu naskórek może być zbrązowiały i niezbyt reprezentacyjny, dlatego warto planować zabieg z wyprzedzeniem, w komfortowym dla nas czasie. Peeling fenolowy powoduje głębokie złuszczenie się i odnowienie warstw naskórka, a także stymuluje rozrost kolagenu i włókien elastycznych. Zabieg zalecany dla skóry dojrzałej w celu jej odmłodzenia.

6. Peeling węglowy Carbo System

Carbo System to trzyetapowy zabieg, dający efekt złuszczenia i nawilżenia skóry. Dzięki składnikom takim jak węgiel aktywny oraz kwasy (ferulowy, migdałowy, mlekowy) peeling Carbo System gwarantuje detoks skóry, poprawę jej kolorytu i nawilżenia, zwężenie porów oraz stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu.

7. Zabiegi z użyciem kosmetyków Medik8

W tym roku wprowadziliśmy do naszego gabinetu zabiegi kosmetologiczne w oparciu o nową linię kosmetyków MEDIK8. To wyjątkowe kosmetyki sprawdzonej marki, łączące zaawansowaną technologię, piękne zapachy i świetną teksturę z ekologicznym sposobem produkcji. Oferują w szczególności pełen wachlarz rozwiązań dla skóry trądzikowej, z problemami naczyniowymi, mieszanej i suchej. To produkty wolne od konserwantów, sztucznych środków zapachowych, bezpieczne dla skóry skłonnej do alergii i podrażnień. Nadają się również do leczenia oznak starzenia się skóry, trądziku, zaczerwienień, pigmentacji czy przesuszenia. Łączą przyjemność używania, z dbałością o skórę i troską o środowisko naturalne.

Jakie nowości pojawiły się w la estetica w 2018? 3

Bezpłatne konsultacje lekarskie i porady eksperta

* przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej