Istnieje wiele metod, dzięki którym możemy poprawić jakość, napięcie i jędrność skóry. Aby stając przed lustrem uniknąć rozczarowania i zachować młodzieńczy charakter twarzy warto zainwestować w kondycję skóry. Poniżej przedstawiam kilka zabiegów, które pomogą przywrócić twarzy młody i promienny wygląd.

Peeling jest zabiegiem polegającym na oddziaływaniu substancji chemicznej na powierzchnię skóry w celu jej kontrolowanego uszkodzenia i korekcji różnego rodzaju defektów, powstałych w wyniku urazu, procesów chorobowych czy właśnie starzenia skóry. Wraz z upływem czasu powierzchnia skóry staje się matowa, sucha i szorstka, a cera traci blask i nabiera ziemistej barwy. Najczęściej stosowanymi substancjami w celu zapobiegania powyższym problemom są: kwas migdałowy, glikolowy, salicylowy, trójchlorooctowy, retinol i jego kwas oraz formuły złożone. Należy się liczyć z tym, że pożądane efekty daje dopiero seria zabiegów oraz odpowiednio dobrana kuracja domowa.

Karboksyterapia, metoda polegająca na iniekcjach dwutlenku węgla, które znacząco poprawiają kondycję i stan starzejącej się skóry. Główny mechanizm działania polega na natychmiastowym rozszerzeniu naczyń krwionośnych w miejscu infuzji, zwiększeniu przepływu krwi bogatej w tlen i składniki odżywcze, co za tym idzie – powstanie „dobrego” stanu zapalnego stymulującego produkcję kolagenu i elastyny. Włókna podporowe skóry ulegają przebudowie, dzięki czemu skóra staje się gładka i bardziej ujędrniona.

Jak ujędrnić skórę twarzy? 1

Mezoterapia, czyli metoda podawania miejscowych, śródskórnych i podskórnych wielokrotnych iniekcji substancji farmakologicznie aktywnych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych preparatów możliwe jest nie tylko nawilżenie, ale też biorewitalizacja, redukcja powierzchownych zmarszczek i wiotkości skóry twarzy.

PLEXR to nowość na rynku medycyny estetycznej. To urządzenie jest generatorem plazmy, która tworzy się dzięki jonizacji gazów w powietrzu między końcówką głowicy a skórą pacjenta. W ten sposób dochodzi do kontrolowanej sublimacji naskórka i obkurczenia skóry w miejscu zabiegu. Efektem jest, w zależności od okolicy twarzy, zmniejszenie wiotkości skóry, uniesienie powiek i efekt „otwarcia oka” oraz wygładzenie zmarszczek dolnej części twarzy.

Bezpłatne konsultacje lekarskie i porady eksperta

* przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej