Sposób na trądzik w la estetica

Masz trądzik? Nie jesteś sam. Jest to powszechne schorzenie. Występowanie trądziku wiąże się najczęściej z okresem dojrzewania płciowego (i toczącej się wówczas „burzy hormonalnej“), ale niestety coraz częściej dotyka dorosłych, a czynne zmiany są obserwowane nawet po 50 roku życia.

W przeważającej liczbie przypadków trądzik ma charakter łagodny, a w 15% przypadków ma charakter ciężki, bliznowaciejący i wymaga leczenia bardziej złożonego.

Na start

Zacznij od wizyty u specjalisty. Nie czekaj! Podstawą terapii trądziku jest odpowiednio dobrane LECZENIE DERMATOLOGICZNE. Wczesne zdiagnozowanie problemu i zahamowanie choroby ma na celu niedopuszczenie do powstania powikłań takich jak blizny i przebarwienia, których znacznie trudniej się pozbyć.

Tak więc nie zwlekaj z KONSULTACJĄ u dermatologa, niezależnie od tego czy masz 13 lat czy 33!

Na wizycie lekarz ustali nie tylko najlepsze leczenie, ale także dobierze odpowiednią pielęgnacji skóry i zabiegi dodatkowe.

Prawidłowa pielęgnacja skóry trądzikowej jest NIEZBĘDNA, ale zazwyczaj niedoceniana. Każdy jej etap jest ważny, zaczynając od odpowiedniego demakijażu, po mycie skóry, pilingi domowe oraz prawidłowo dobrane kremy pielęgnacyjne. Pamiętaj, że te proste, codzienne czynności (i unikanie podstawowych błędów) mogą mieć kluczowe znaczenie i sprawią, że stan skóry znacznie poprawi się.

Nowe możliwości

Współcześnie trudno wyobrazić sobie leczenie trądziku bez dodatkowych zabiegów dermatologiczno-estetycznych, które znacznie przyspieszą i poprawią efekt terapeutyczny. Wykorzystanie najnowocześniejszych narzędzi medycyny estetycznej w zwalczaniu trądziku jest doskonałym rozwiązaniem dla osób dojrzałych, gdyż pomaga jednocześnie pozbyć się objawów starzenia się skóry, a czsem i innych problemów. Wydaje się to paradoksalne, ale coraz częściej do gabinetu trafiają pacjenci mający jednocześnie trądzik i zmarszczki. W takich sytuacjach niezbędna są zabiegi, które z jednej strony będą zmniejszać zmiany trądzikowe a jednocześnie podziałają w mechanizmie anti-aging, sprawią, że zmarszczki spłycą a skóra stanie się młodsza.

Broń przeciwtrądzikowa. Peeling a trądzik

Nie bój się kwasu. Pilingi chemiczne w trądziku są doskonałym rozwiązanie. W tym celu wykorzystujemy głównie kwasy, w różnych połączeniach i stężeniach z dodatkiem wielu substancji wspomagających. W trądziku stosujemy kwasy takie jak: salicylowy, azelainowy, glikolowy, ferulowy, pirogronowy oraz pilingi retinoidowe. Te substancje zmniejszają rogowacenia ujść mieszków włosowych, a więc nie tworzą się zaskórniki. Działają przeciwzapalnie przez co nie dopuszczają do tworzenia grudek a następnie krost. Niektóre z tych substancji mają bezpośrednie działanie bakteriobójcze i przeciwojotokowe.

Pilingi chemiczne mają wiele dodatkowych zalet jak np. rozjaśnianie przebarwień, wyrównywanie kolorytu skóry oraz działanie odmładzające. Ich wykonywanie podczas przewlekłej terapii trądziku zmniejszają liczbę powikłań w postaci blizn i przebarwień i znacząco przyspieszają dobry efekt terapeutyczny.

Magiczna moc światła

Leczenie światłem LED to doskonałe narzędzie w pracy dermatologa oraz lekarza medycyny estetycznej. Ma wszechstronne i wielokierunkowe działanie. Działa przeciwtrądzikowo, przeciwzapalnie, odmładzająco oraz przyspiesza proces gojenia. Światło LED działa na kilku poziomach: molekularnym, komórkowym i tkankowym. W organizmie wywołuje szereg reakcji działając na najdrobniejsze cząsteczki naszego ciała jak np. cytochromy, enzymy łańcucha oddechowego, Wpływa także na komórki układu odpornościowego, a także na przepływ krwi w naczyniach i wymianę cząsteczek odżywczych. Poszczególne długości światła LED wywierają odmienne działanie biologiczne. Niebieskie i fioletowe światło działa na protoporfiryny wytwarzane przez najabardziej znaną (niechlubnie) Propionibacterium acnes, co powoduje, że bakteria ginie. Dodatkowo światło fioletowe wpływa na zmniejszenie wydzielania łoju.

Trądzikowe S.O.S, czyli jak poradzić sobie z trądzikiem 1

Światło zielone cechuje się działaniem przeciwzapalnym, co jest bardzo ważne w zmniejszaniu stanu zapalnego, który jest nieodłącznym elementem trądziku. Światło czerwone zwiększa szybkość dzielenia się fibroblastów, które są głównymi komórkami skóry właściwej i odpowiadają m.in. za produkcję kolagnenu oraz elastyny. Ten przekłada się na zwiększenie gęstości skóry. W efekcie można zaobserwować wygładzenie tekstury skóry, wygładzenie drobnych zmarszczek, poprawę jędrności skóry. Czerwone LED wykorzystywane jest głównie w powikłaniach trądziku takich jak blizny. LEDoterapia ma niewiele przeciwwskazań, co sprawia, że można ją stosować niemal u każdego.

Francuska magia kolorów

W naszym gabinecie od kilku miesięcy tworzymy odpowiednio dobrane i tworzone indywidualnie dla każdego pacjenta kremy francuską firmę UNIVERSKIN. Głównym przesłaniem UNIVERSKIN jest dermatologia funkcjonalna. Unikalność tych preparatów polega na tym, że preparaty te są dostosowane nie tylko do problemu skóry, ale także do stylu życia, wieku, kondycji skóry, fototypu a nawet pory roku.

System UNIVERSKIN opiera się na 19 WYSOKIEJ JAKOŚCI składnikach aktywnych, które można połączyć w 1159 kombinacji. Na wizycie dowiesz się jaki jest twój KOLOR(Y), czyli Twój problem(y) i jakich kolorów (substancji) Twoja skóra potrzebuje najbardziej. Lekarz na podstawie wywiadu i wypełnionej przez pacjenta ankiety wybiera kilka optymalnych składników aktywnych I najlepszą dla danego pacjenta formułę. W leczeniu trądziku można zastosować kombinację ze składnikami nie tylko działającymi ściśle przeciwtrądzikowo (jak np. laktopeptydy, cynk, kwas salicylowy), ale też substancje mające działanie przeciwzapalne np. wyciągi z wąkrotki azjatyckiej, witaminę B3.

Można skomponować świetne formuły, które sprawią, że skóra nie tylko pozbędzie się krost i zaskórników, zmniejszy się łojotok, ale też poprzez dodanie dodatkowych substancji pozbędzie się równocześnie innych problemów np. stanie się bardziej nawilżona, ustąpi zaczerwienienie a zmarszczki spłyca się. Produkty UNIVERSKIN chronią także przed promieniowaniem UVB, ale też przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi i wolnymi rodnikami, co stanowi doskonałe rozwiązanie dla palaczy, a także osób prowadzących aktywny tryb życia lub narażonych na przewlekły stres. Tak więc dla dobra swojej skóry nie wahaj się i zainwestuj w kolor(y)!

Trądzikowe S.O.S, czyli jak poradzić sobie z trądzikiem 2

Sposób na blizny

Trądzik źle leczony lub, gdy kuracja została wprowadzona za późno może skutkować powikłaniami takimi jak nieestetyczne blizny. Z pomocą przychodzą wówczas takie zabiegi jak np. laser frakcyjny, PLEXR, mikrodermabrazja i pilingi medyczne. Wszystkie te zabiegi cechują się zadowalającą skutecznością, ale przeważnie wymagają powtórzenia w kilku seriach, żeby zapewnić optymalny efekt.

Pamiętaj

Walka z trądzikiem to nie tylko preparaty farmakologiczne. To także zabiegi na trądzik przy użyciu urządzeń medycyny estetycznej oraz najnowocześniejsze, wysokospecjalistyczne kosmetyki. Dzięki nim znacznie szybciej pozbędziesz się zaskórników, zmian grudkowych i krost, a jednocześnie zlikwidujujesz przebarwienia potrądzikowe a blizny staną się bardziej płytkie. Ponadto wspomagają utrzymanie efektów leczenia, umożliwiają odstawienie leków i zapobiegają nawrotom.

Należy pamiętać, że aktywny trądzik jest chorobą skóry, a skutecznym jego leczeniem powinien zająć się lekarz.

A.L., A.D.

Bezpłatne konsultacje lekarskie i porady eksperta

* przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej