Blog

Jak dbać o skórę zimą?

By 30 grudnia 2019 No Comments
Jak dbać o skórę zimą? 1

Opisując “zimowa skórę” zazwyczaj używamy określeń takich jak zaczerwieniona, podrażniona czy przesuszona. Jest to efekt wpływu zmian temperatury zarówno na naczynia krwionośne jak i na warstwę hydrolipidową naskórka. Dodatkowo zimą mamy większą utratę wody z naskórka i osłabienie bariery ochronnej skóry.

Jak zatem dbać o skórę zimą? Co zrobić, żeby czuć się świetnie i jeszcze lepiej wyglądać? Ważne jest zawsze to samo, dobry plan i systematyczność.

Podstawą planu jest pielęgnacja domowa, to czym myjemy codziennie twarz, ile wody pijemy i czy potrafimy zrezygnować z długich kąpieli. No i oczywiście kremy. Zimowy krem na dzień powinien uwzględniać potrzebę ochrony – tu sprawdzą się ceramidy czy parafina. Krem na noc ma zapewnić odpowiednie nawilżenie i dlatego w jego składzie powinien znaleźć się mocznik czy kwas hialuronowy. Nie zapominajmy o filtrach UV (również na wyjazdach zimowych).

W profesjonalnej pielęgnacji nie może zabraknąć zabiegów medycznych takich jak: peelingi, mezoterapia czy zabiegi laserowe.

Liderem w zabiegach wykonywanych w okresie zimowym są peelingi medyczne. Dlaczego ? Ponieważ:

  • zwiększają penetrację substancji aktywnych (z kremów) w głąb skóry;
  • rozjaśniają przebarwienia posłonecznych;
  • zwiększają nawilżenie skóry;
  • stymulują produkcję kolagenu (poprawa gęstości skóry).

Kolejnym nieinwazyjnym, sztandarowym zabiegiem jest mezoterapia (wprowadzenie substancji aktywnych na granicę skórno-naskórkową). Możecie zapytać dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Zapewniając prawidłowe odżywienie skóry, poprawiając jej metabolizm i mikrokrążenie spowalnia starzenie.

I wymieniane na końcu, ale nie ostatnie zabiegi laserowe (lasery naczyniowe czy frakcyjne), zaangażowane w proces odmładzania.

Popularne w internecie pojęcie <fotoodmładzanie> definiuje właśnie zabiegi laserowe (i IPL). Generowane przez lasery selektywne promieniowanie odmładza, usuwają teleangiektazje i przebarwienia (objawy fotostarzenia).

Ilość przeprowadzanych w okresie zimowym zabiegów odmładzających laserem frakcyjnym dowodzi nie tylko tego, że jest to doceniany i skuteczny zabieg, ale i tego, że jest to idealna pora roku na tego typu zabieg.

Na koniec, w ramach prezentów kilka sprawdzonych formuł, które moim zdaniem warto zastosować w ramach zimowej terapii skóry:

  • Peeling z kwasem ferulowym i Retixem C + mezoterapia(NCTF 135HA). Dają wprawdzie złuszczanie, ale świetnie odmładza skórę i chronią ją od wolnych rodników. Zabieg powtarzamy co dwa tygodnie cztery razy.
  • Yellow Peel (dla skóry wrażliwej i naczyniowej), który odmładza naszą skórę. W roli głównej kwas retinowy, azelainowy, fitowy i kojowy dla utrzymania efektu. Zabieg ten należy powtarzać razy co 2-3 miesiące.
  • Saypha Rich (mezoterapia z kwasem hialuronowym), zabieg powtarzany 3 krotnie co 3 tygodnie.

I oczywiście nasze kremy LA2, ochronny – na dzień i LA1,nawilżający – na noc ?