Rok 2017 obfitował w wiele nowości na rynku medycyny estetycznej. Tym najbardziej innowacyjnym zabiegom możecie poddać się w naszej klinice pod okiem doświadczonej kadry medycznej.

Przełomowym zabiegiem okazała się terapia skoncentrowanymi czynnikami wzrostu komórkami macierzystymi CGF Harmony. Komórki macierzyste pozyskiwane są z obwodowej krwi pacjenta, a następnie poddane nowatorskiemu procesowi przetwarzania w specjalnym separatorze komórkowym. Tak przygotowany preparat można podać różnymi technikami , co pozwala na osiągnięcie efektu regeneracji i rewitalizacji skóry, czyli poprawę kolorytu, redukcję zmarszczek oraz wzrost napięcia i sprężystości. Ponadto ostatnie badania wskazały na zadowalające efekty w zakresie odrostu włosów zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Zabiegi CGF to naturalne i najbezpieczniejsze terapie w medycynie anti-aging, spowalniające proces starzenia skóry, a także pomagające w rewitalizacji kondycji skóry.

Co nowego w medycynie estetycznej? 1

Kolejnym polecanym zabiegiem jest pierwsza na świecie peptydowa terapia włosów – DR.CYJ Hair Filler polecana dla osób z problemem wypadających włosów o różnym podłożu w ramach terapii uzupełniającej leczenie podstawowe. Preparat to koktajl 7 najnowszych peptydów zawieszonych w kwasie hialuronowym, który poza nawilżeniem i odżywieniem skóry głowy gwarantuje powolne uwalnianie cząsteczek peptydów do organizmu, dzięki czemu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu składniki aktywne penetrują do określonych tkanek. Terapia DR.CYJ Hair Filler skutecznie hamuje wypadanie włosów oraz przyspiesza ich odrost. Aby osiągnąć pożądany efekt konieczne jest wykonanie 4 zabiegów w duwtygodniowych odstępach w okresie 2 miesięcy.

Dermapen to najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie do frakcyjnego mikronakłuwania skóry. Dermpen jest bardziej efektywny i bezpieczny, a także pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu w porównaniu do tradycyjnych derma-rollerów czy też zabiegu przy użyciu strzykawki i igły. W procesie mikronakłuwania frakcyjnego uzyskujemy stymulację produkcji kolagenu i w efekcie poprawę napięcia i elastyczności skóry oraz jej ukrwienia i odżywienia. Poza tym dzięki zdolności do regulacji melanogenezy uzyskujemy ujednolicenie kolorytu i powierzchni skóry. Nakłuwanie tysiącami igieł Dermapenu pozwala również na wprowadzenie substancji aktywnych wgłąb skóry, co sprawia, że zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny.

Jeśli chodzi o preparaty do mezoterapii największym hitem okazał się NCTF135HA. Jest to koktajl kwasu hialuronowego z połączeniem aż 53 składników aktywnych, w tym m.in. witamin, minerałów i antyoksydantów. Preparat ma udowodnione działanie nawilżające, wygładzające zmarszczki, poprawiające elastyczność i rozświetlające powierzchnię skóry. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, natomiast rekomendowana jest sesja 3 zabiegów co 2 miesiące plus dodatkowe 2 sesje co miesiąc.

Preparatem nominowanym do zabiegu roku jest Juvederm Volite, który zawiera kwas hialuronowy specjalnie spreparowany metodą Vycrosss, pozwalającą na utrzymanie efektu nawet do 9 miesięcy po jednym zabiegu! Produkt podaje się śródskórnie i można go stosować w obrębie twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. Zabieg daje doskonałe efekty liftingujące i rewitalizujące, poprawia nawilżenie, gładkość i elastyczność skóry.

Nadal niezastąpiony na rynku pozostaje laser frakcyjny. Wskazania do jego zastosowania są wszechstronne, a dzięki stosunkowo krótkiemu czasu gojenia po zabiegu stał się bardzo popularnym narzędziem do odmładzania i leczenia defektów skóry. Laser typu fraxel możemy przede wszystkim wykorzystać do biorewitalizacji i odmłodzenia skóry twarzy, rąk i dekoltu poprzez usunięcie drobnych zmarszczek, uelastycznienie skóry oraz zmniejszenie widoczności poszerzonych porów i ujednolicenie kolorytu skóry. Ponadto jest szeroko stosowany w terapii blizn potrądzikowych, pooperacyjnych czy rozstępów. Laser frakcyjny pomoże nam się pozbyć wszelkiego rodzaju przebarwień i plam soczewicowatych. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, to sprawdzone przez lata rozwiązanie. Wykonywany jest przez lekarza w znieczuleniu miejscowym i trwa jedynie ok. 20 minut. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się delikatny rumień lub niewielkie krwawienie, całkowicie ustępujące w ciągu tygodnia. Pierwsze efekty możemy obserwować już po 14 dniach, ale na pełen rezultat terapii musimy poczekać od 3 do 6 miesięcy. Zazwyczaj potrzebne jest wykonanie 2 – 4 sesji w odstępie około miesiąca, w zależności od inwazyjności zabiegu. Terapię laserem frakcyjnym można połączyć z naświetlaniem lampami LED, co sprawia, że gojenie skóry przebiega łatwiej, a rekonwalesencja jest krótsza i przyjemniejsza. Ponadto często łączymy te zabiegi z podaniem osocza bogatopłytkowego, aby jeszcze spotęgować efekt działania.

Co nowego w medycynie estetycznej? 2

Natomiast niezawodnym w leczeniu zmian naczyniowych jest obecny od kilku lat na rynku medycyny estetycznej aparat Lumenis M22. Znalazł szerokie zastosowanie w likwidowaniu teleangiektazji na twarzy i ciele, naczyniaków, plam typu „czerwonego wina“ oraz drobnych żylaków. Poza tym system M22 jest wykorzystywany w leczeniu zmian pigmentowych i przebarwień oraz zmian wywołanych fotostarzeniem. Częstość i ilość zabiegów dobierana jest przez lekarza dla każdego pacjenta indywidualnie, ale z reguły, aby zamknąć popękane naczynia krwionośne potrzebujemy od 2 do 5 zabiegów wykonanych w ciągu kilku miesięcy, w zależności od średnicy, głębokości i lokalizacji naczyń.

Bezpłatne konsultacje lekarskie i porady eksperta

* przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej